Традиційна японська карткова гра для двох гравців із чудовою колодою Ханафуда (буквально «Квіткова карта»).
Налаштування:усі карти перемішуються, і одна карта відкривається випадковим чином: гравець, місяць народження якого ближчий до місяця відкритої карти, є першим гравцем і, отже, дилером. Карти знову перемішуються і роздаються по дві обом гравцям, як для відкритого кігтя в центрі столу.
Хід:Потім кожен гравець діє таким чином: спочатку він скидає зі своєї руки карту обличчям догори на столі. Якщо ця карта збігається з іншою картою на столі (збігаються місяці), гравець виграє обидві карти, які він кладе перед собою у свою відкриту колекцію. Колекція завжди відображається у 4 стовпцях: квіти, стрічки, тварини та спеціальні пропозиції. Якщо вона нічого не збігається, скинута карта залишається на столі. По-друге, незалежно від того, збіглася вона чи ні, гравець витягує першу карту з колоди закритою кришкою донизу і продовжує те ж саме: якщо вона не збігається з жодною картою, витягнута карта залишається на столі, але якщо вона збігається з гравець виграє обидві карти, які він додає до своєї колекції. Потім інший гравець бере свою чергу.
Кінець ходу:наприкінці ходу гравця, якщо він має якісь Yaku, він може зупинити поточний місяць (іннінг), вказавши свої Yaku, після чого нараховуються очки та починається наступний місяць. Однак, якщо він бажає продовжити, щоб збільшити свій рахунок за цей місяць, він каже «Кой-Кой», і інший гравець бере свою чергу. Якщо пізніше під час гри гравець, який сказав Koi-Koi, виграє ще одного Yaku АБО збільшить свої попередні Yaku, він може знову зупинити гру або сказати Koi-Koi скільки завгодно разів. Але якщо гравець отримує Yaku у грі, де його суперник уже сказав Koi-Koi, тоді він отримує право або сказати Koi-Koi також, або зупинити гру та отримати свої бали, таким чином призводячи до того, що його суперник не отримує очок взагалі цього місяця.
Кінець:Оскільки кожен гравець має на руках 8 карт, місяць (іннінг) може в найгіршому разі тривати 16 ходів. У випадку гри, де один (або обидва) гравці сказали «Кой-Кой», а Яку більше не було додано або збільшено до кінця місяця, тоді лише останній гравець, який сказав «Кой-Кой», отримує очки, як зазвичай. Переможець місяця стає дилером на наступний місяць або залишається незмінним, якщо переможця не було.
Кожен Яку може додати себе до інших.Ось Yakus:
Базовий Yakus
Особливі Якуси
Гра закінчується,коли один гравець набирає 50 очок. У деяких варіантах в кінці місяця очки, набрані гравцем, віднімаються від результату його суперника. У деяких варіантах перемагає гравець, який набрав найбільшу кількість очок на кінець року (грудень).
Комплектація настільної гри «Кой-Кой (Koi-Koi)»:
Перегляньте асортимент нашого магазину і ви обовʼязково знайдете щось цікавеньке